Сьогодні кожен сучасний будинок обладнаний сантехнічними мережами, що забезпечують комфортне проживання.

Одну з основних ролей у цьому відіграє туалетна система, що складається з унітазу і зливного бачка.

У більшості випадків все сучасні зливні бачки встановлюються спільно з унітазом і утворюють з ним злиту конструкцію. Даний спосіб хороший відсутністю сполучної труби між елементами.

Однак останнім часом стають популярними підвісні і приховані бачки.

При підвісному бачку створюється великий напір води, але такий варіант створює і багато шуму. Даний вид бачків в основному використовують при оформленні санвузла в "ретро" стилі.

При облаштуванні туалету в сучасних мотивах рекомендується встановлювати приховані в стіну бачки, коли спуск води проводиться шляхом натискання кнопки на спеціальній панелі.

Найпоширенішими спусковими механізмами є саме кнопкові механізми. Кнопка змиву зазвичай розташовується в центрі зливний чаші.

Також є механізми, які спускають воду при повороті важеля або за допомогою ланцюга - такі механізми використовуються в підвісних системах. Сам же процес спуску води буває механічним, коли вода буде литися поки кнопка натиснута, або автоматичним, при якому досить натиснути і відпустити спусковий механізм.

Матеріалів для виготовлення зливних бачків на сьогоднішній день існує декілька - це чавун, кераміка і пластик.

Чавунні бачки на сьогоднішній день практично не виробляються. А бачки з кераміки або пластику можна зустріти дуже часто.

Вироби із пластику в основному застосовуються при монтажі прихованих систем зливу води, а керамічні бачки можуть встановлюватися як всередині, так і зовні унітазу.