Без раковини не обійтися навіть в самому малогабаритному санвузлі. Ванна або душова кабіна далеко не завжди здатні повноцінно замінити це невелике, але таке зручне для вмивання, чищення зубів і миття рук пристрій, і в прагненні до оптимізації простору можна сильно втратити в комфорті. Тим більше що сьогодні виробники сантехніки здатні задовольнити запити абсолютно кожного клієнта - раковини виробляються буквально до тридцяти сантиметрів у ширину, і така «малятко» впишеться куди завгодно.

Безсумнівно, якісна сучасна раковина для ванної повинна бути функціональною і одночасно з цим гідно нести декоративну функцію - найчастіше саме цей об'єкт стає відправною точкою для планування всього інтер'єру санвузла. Уважний і вдумливий підхід до вибору раковини для ванної неодмінно себе виправдає, адже вона практично перше - ну, може бути, після будильника, - що трапляється нам на очі щоранку.

Раковина може бути змонтована у ванній кімнаті різним способом. Основні три типи установки - мийка вбудована, підвісна або на п'єдесталі.
Вбудована раковина - це варіант, що називається, на століття - така конструкція надійна і ґрунтовна, а приємним бонусом є те, що не буде проблем з витримкою стилістичної єдності - комплектом до мийки нерідко йдуть дзеркала і світильники. Ринковий асортимент таких раковин досить різноманітний, і особливо ефектно виглядають ті з них, що демонструють поєднання різних матеріалів стільниці і власне чаші.

Один з найбільш вагомих плюсів підвісний раковини - то, що в цьому випадку не самі привабливі її частини, а саме елементи кріплення і сифон, можна заховати подалі з очей геть. На цей варіант, варто звернути особливу увагу власникам маленьких ванних кімнат, тому що, під невелику плоску мийку прекрасно поміщається пральна машина - природно, компактна і з горизонтальним завантаженням. Раковина на п'єдесталі, так званий «тюльпан», відрізняється тим, що, подібно до цієї квітки, має «ніжку». Мабуть, єдиний помітний недолік такої конструкції можуть відчути на собі люди нестандартного зростання: змінити заводську висоту п'єдесталу нелегко. Причому, якщо розташувати мийку вище можна шляхом зведення підставки, то зробити систему нижче не вийде ніяк, тому при виборі раковини «тюльпана» слід приділити питанню висоти особливу увагу.

Цікава альтернатива традиційному умивальника - раковини зі стільницею з каменю, мармуру або цінних порід дерева, що обрамляє чашу. Стільниця служить зручною підставкою для речей, а знизу можуть бути передбачені не менш ергономічні полки або вішалки для рушників.

Найбільш звичні матеріали, з яких може бути зроблена раковина для ванної - це фаянс, фарфор, метал. Однак зустрічаються і оригінальні рішення - так, деякі виробники з Італії та Німеччини використовують для виготовлення чаш загартоване скло, як біле, так і кольорове. Його характеристики міцності перевершують стандартний фаянс, та й декоративні якості незрівнянно вище - особливо вдало скло поєднується з хромованою сантехнікою, плюс до того часто навіть функціональні кріплення у таких раковин є дизайнерськими знахідками. Загальновідомо також, що прозорі елементи «полегшують» інтер'єр, і приміщення здається просторіше.

Нерідко в магазинах можна зустріти раковини і змішувачі, що продаються комплектом. Однак, якщо немає небезпеки зруйнувати стилістична єдність і при цьому при купівлі того чи іншого разом не виявляється помітного виграшу в ціні, завжди можна придбати змішувач окремо. Сучасні виробники виготовляють універсальну сантехніку, змонтувати що її становитиме особливих труднощів. Змішувач може бути встановлений як на раковині, яка в цьому випадку повинна мати спеціальний отвір, так і на стіні біля неї, щоб заощадити місце.

З тією ж метою багато хто приймає рішення використовувати один настінний змішувач для ванни та мийки - хоча це не дуже зручно, затону користь ще й бюджету - менше витрат, як на покупку, так і на підключення. Однак, тут слід врахувати, що виливши повинен кріпитися до корпусу змішувача на совість, з розрахунком на те, що його постійно будуть повертати туди-сюди. Ну і, звичайно, варіант розташування раковини в цьому випадку може бути тільки один - впритул до ванни, причому так, щоб носик крана діставав до краю мийки з хорошим запасом.

Коли вибір на користь тієї або іншої моделі раковини для ванни зроблений, залишилося лише перевірити майбутню покупку на предмет відсутності зовнішніх пошкоджень - подряпин, сколів та інших дефектів, здатних вплинути на зовнішній вигляд і якість виробу. Фаянс, крім цього, зазвичай перевіряють і «на звук» - хороша раковина відгукується ясно і дзвінко, глухий же відгук може означати наявність внутрішніх тріщин.