Сучасні виробники сантехніки випускають таку кількість моделей і різновидів інсталяцій, що непрофесіоналові дуже складно зрозуміти, яку вибрати інсталяцію для унітазу.

Спробуємо розібратися в основних різновидах цієї продукції, щоб спростити цю нелегку задачу.

У вісімдесятих роках двадцятого століття унітази стали робити підвісними, а системи їх інсталяції стали дуже популярними. Суть цієї зміни в тому, що сталася справжня революція в дизайні ванної кімнати та прибирання приміщень. Так, перш за щоб вимити підлогу за унітазом, потрібно було зуміти, адже зробити це заважав зливний бочок, швабра так просто не пролізала, а нахиляючись, доводилося мало не опускати особа на рівень кришки унітазу. Тепер все стало дуже просто - унітаз ширяє в повітрі, а прибирання не складає ніяких труднощів.

Безсумнівний плюс такої системи інсталяції - простота прибирання, легкодоступность усіх куточків приміщення, відчуття простору. Всі комунікації при такій системі ховаються в нішу і закриваються, н6е псують зовнішній вигляд приміщення. Крім того, візуально простір стає більше, тому що людина підсвідомо оцінює розмір приміщення виходячи з площі горизонтальних поверхонь, тобто стелі та підлоги. Така система подобається тим людям, які вважають за краще мінімалізм і великі, просторі приміщення з мінімум меблів.

Разом з тим, ця інсталяційна система має і кілька мінусів. Так, ціна комплекту з підвісного унітазу і комплекту інсталяції трохи перевищує за ціною підлогові унітази-компакти. У разі серйозних неполадок і необхідності ремонту, здійснити його набагато складніше, конструкція інсталяції не передбачає швидкого і легкого доступу до комунікацій. Ускладнилася і сама установка сантехніки.

Блокові і рамкові інсталяції

Щоб відповісти на питання яку вибрати інсталяцію для унітазу потрібно чітко уявляти, в якому місці він буде встановлений.

Якщо за унітазом капітальна стіна, яку можна буде обгородити панеллю з гіпсокартону або знімними стіновими панелями, то варто зупинити увагу на блокової інсталяції. Вона являє собою плоский бачок із пластику з кнопкою зливу і невеликою кількістю кріплень. Сам підвісний унітаз буде кріпитися окремо, хоча є різновиди блокових інсталяцій, які комплектуються приставними унітазами. Перевага, які дають блокові інсталяції в порівнянні зі звичайними унітазами - приховані від очей комунікації.

Куди більш поширені рамні інсталяції. Їх конструкція передбачає монтаж унітазу у легкій стіни, які не капітальної.

Основа такої інсталяції - рама, яка приймає на себе основну вагу унітазу, бачка, води і людини. Максимальний заявлений вага, який має витримувати така інсталяція - до 400 кг. Рама кріпиться до підлоги і стіни, або тільки до підлоги, тому розрізняють пристінні і підлогові рамні інсталяції.

Інші інсталяції

Пристінні рамні конструкції можуть бути різними, в залежності від того, в кутку буде встановлюватися унітаз або ж у прямій стіни. Кутова конструкція добре тим, що дозволяє використовувати досить безглузде і не функціональний простір, крім того, це ідеальний варіант для об'єднаних санвузлів.

На вибір інсталяції впливає і те, чи буде в санвузлі встановлюватися тільки один унітаз, або пара - унітаз і біде, пісуар або умивальник.

Рамна конструкція, яка розрахована на установку відразу декількох сантехнічних приладів, включає в себе кріплення на шпильках, які можуть варіюватися по ширині або висоті.

Як бачимо, головне у виборі інсталяції для унітазу - це чітко розуміти, як буде виглядати саузел, де буде розташований унітаз, і яким буде остаточний декор приміщення.