Моделі унітазів

Кращими моделями вважаються унітази з фаянсу і порцеляни.
Фарфор - ідеальний варіант для сантехніки. Він служить понад 50 років на відміну від фаянсового - 30 років і добре відмивається і не вбирає запахи.
Звичайний фаянс такими якостями не володіє.

Унітази бувають підлоговими і підвісними, які кріпляться до стіни.
Не потрібно лякатися заміни старого унітазу на новий через кріплення. Болти НЕ будуть помітні на новому унітазі.
Сучасні підлогові конструкції унітазів можна розміщувати біля стіни, в кутку або в центрі приміщення.

Звичайно, підлоговий унітаз займає більше місця, а якщо вже зовсім місця мало, то стане в нагоді підвісний варіант. Вони з'явилися недавно, але вже встигли стати популярними.

Для власників невеликих санвузлів буде до речі унітаз, прикріплений прямо до стіни, який заощадить вам місце в такому потрібному всім кабінеті "задумі". Підвісна система кріплення вас не підведе, тому що випробувана вагою понад 400 кг. Тому можна сміливо використовувати підвісні моделі в маленькому туалеті.

Види бачків

В першу чергу потрібно визначитися з вибором моделі бачка: підлоги або підвісної. На ринку зараз багато моделей, вмонтованих в стіну. Для кріплення підвісного унітазу застосовується інсталяція, на яку і підвішується чаша. Перед покупкою такого бачка потрібно визначитися зі стіною, в яку він буде ховатися.

Ймовірно, ви вже бачили нові моделі унітазу з кнопкової системою зливу води. Нею оснащуються всі імпортні моделі і деякі вітчизняні. Вона буває розташована посередині кришки, а у вбудованих - на стіні. Кнопка зливу води як би розділена на дві частини. Це зроблено для економії води і дозволяє вибрати раціональний режим користування унітазом в залежності від обраної кнопки зливу. З першою кнопкою виливається звичайний об'єм води 6-8 л, а при натисканні другої - половина другої, тобто 2-4 л води.

Бачки можуть наповнюватися по різному: збоку або знизу. При другому способі, коли вода подається фонтанчиком знизу, бачок працює тихіше, ніж при бічному підключенні.

Змивання

Вода може надходити горизонтально, вертикально або похило. Вертикальні застосовані в приватних котеджах, горизонтальні - в нових квартирах, а похилі - в старих квартирах.

Змив в унітазі буває прямим або зворотним. Прямий змив частіше буває в російських унітазах, який створює бризки і шуму. В європейських моделях застосовуються конструкції зі зворотним (або круговим) змивом, де вода надходить в чашу унітазу не пряма. а по дузі, омиваючи більшу частину поверхні. Змив виходить тихим і більш економічним.

Вартість

При виборі унітазу зазвичай ми звертаємо увагу і на ціни. Найдорожчі моделі - від 15 тис руб з Франції, Іспанії, Італії, Голландії, Фінляндії.
Дешевше, природно, моделі вітчизняного виробництва (від 2 тис руб), трохи дорожче - спільних підприємств Росії та Італії (від 4 тис.руб).